در گالری های تهران چه خبر است؟

در گالری های تهران چه خبر است؟

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو در صورتیکه یکی از دوستداران هنرهای تجسمی هستید و قصد بازدید از نمایشگاه های هنری در انتها هفته را دارید، گزارش حاضر شرح ایسناست از برنامه فعالیت گالری ها و نگارخانه های شهر تهران در آخر هفته.


سپیده دبیری ۲

نمایشگاه گروهی «سپیده دبیری ۲» که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی اختصاص دارد، در نگارخانه انتظامی به نشانی تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری، روبروی فروشگاه اتکا و شهرکتاب پلاک ۶۰۸ طبقه دوم، واحد ۵ در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۱۸ خرداد ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای سه شنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۴۲۸۲۸۵

بیخ چراغ

نمایشگاه انفرادی «بیخ چراغ» که به نمایش آثار جهانبخش امیربیگی اختصاص دارد، در گالری شریف به نشانی تهران، میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۰ خرداد ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۷۲۴۹۳۰

کوئک

«کوئک» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار ام اسمارت اختصاص دارد و در گالری هما به نشانی تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۱۷ خرداد ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۸۶۳۵۹۷

چکش جادوگران

نمایشگاه انفرادی «چکش جادوگران» که به نمایش سینا برومندی اختصاص دارد، در گالری اُ به نشانی تهران، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی اول در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۱۷ خرداد ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۳۲۴۸۲۸


لِه شدگی

«لِه شدگی» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار عباس میرزایی اختصاص دارد و در گالری اُ (طبقه دوم) به نشانی تهران، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی دوم در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا ۱۷ خرداد ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۳۲۴۸۲۸

کرسی

نمایشگاه گروهی «کرسی» که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی مانند علیرضا آستانه، نصرالله افجه ای، فریدون آو، صادق تبریزی و... اختصاص دارد، در موسسه بنیان و فرهنگ معیار به نشانی تهران، خ شریعتی، بالاتر از پل صدر، جنب کوچه هدایت، پلاک ۱۷۳۶ در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۷ خرداد ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.

پنهان

نمایشگاه انفرادی «پنهان» که به نمایش آثار آتوسا آل بویه اختصاص دارد، در گالری راه ابریشم فقط و فقط به صورت مجازی درحال برگزاری است. در بیانیه این نمایشگاه انفرادی چنین نوشته شده است: «در باور من ذهن انسان ها حریم شخصیشان است، آنجا که کسی اجازه ورود به آنرا ندارد، دقیقا جایی که هر انسانی را از دیگری متفاوت می سازد. در ذهن من لایه هایی است برای افکار، باورها و احساسات من که از بازگویی آنها واهمه دارم، آنجایی که سکوت می کنم!.«خود»م جایی برای آنقدر نزدیک است که گاهی مرز دنیای ذهنی و واقعی را گم می کنم، مرز بین دنیای من و دیگران.»

نمایشگاه انفرادی «پنهان» تا تاریخ ۳۱ خرداد ماه ادامه دارد و برای بازدید از آن می توانید به سایت گالری به نشانی http: //www.silkroadartgallery.com/ رجوع کنید.

رنگ های اردشیر

نمایشگاه انفرادی «رنگ های اردشیر» که به نمایش آثار اردشیر محصص اختصاص دارد، در گالری آرتیبیشن فقط و فقط به صورت مجازی در حال برگزاری است. در بیانیه این نمایشگاه انفرادی چنین نوشته شده است: «کاریکاتور نو در ایران، از دو منبع الهام می گرفت: «روزنامه ها و مجلات فرانسوی» و «مجلات اروپای شرقی، همچون پولن.» اردشیر محصص، با الهام از این منابع و با قدرت و تیزهوشی در به کارگیری خصوصیات آنها، به زبانی شخصی دست یافت که وی را از دیگر طراحان و کارتونیست های ایرانی متمایز می کرد. مفاهیمی که در آثار هنرمند برجسته ای مثل توپور در فرانسه، وجود داشت، می شد در بعضی از نقاشی های مذهبی و قهوه خانه ای ایران یافت. به صورت مشخص میتوان به تابلوی «مجلس مختار» اشاره نمود. در این تابلو، تن سوراخ سوراخ شده مردی را به تصویر کشیده اند و در هر سوراخ، شمعی روشن قرار داده اند. در روزگاری که کاریکاتور ایران، راه ابتذال را در پیش گرفته بود و در چاه سطحی نگری در ارتباط با مسائل روز، گرفتار آمده بود، محصص در زیر لایه های سطحی، مفاهیمی را جست وجو می کرد که می شد نمونه های عینی آنرا در وقایع معاصر ایران جست.»

نمایشگاه انفرادی «رنگ های اردشیر» تا تاریخ ۱۵ خرداد ماه ادامه دارد و برای بازدید از آن می توانید به سایت http: //arthibition.net/ رجوع نمایید.

نقاشی های لوییزا افشان فر

«نقاشی های لوییزا افشان فر» فقط به صورت مجازی در حال برگزاری است و تا تاریخ ۱۸ خرداد ماه ادامه دارد. بازدید از این نمایشگاه با رفتن به سایت http: //www.golestangallery.com/ امکان پذیر است.

منبع:

1401/03/12
10:51:32
5.0 / 5
457
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو