علی رهبری به اركستر سمفونیك استانبول بازگشت

علی رهبری به اركستر سمفونیك استانبول بازگشت

سایت رسمی سیامك یزدانجو: علی رهبری آهنگساز و رهبر اركستر،  خرداد ماه امسال همكاری مجدد خودرا با اركستر سمفونیك دولتی استانبول از سر می گیرد.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از ایسنا، او پس از یك توقف هفت ساله، از تاریخ ۴ خرداد ماه، با رهبری كنسرت ویژه اركستر سمفونیك دولتی استانبول، همكاری خودرا با این اركستر از سر می گیرد. در این كنسرت آثاری از جكینو روسینی، ژُرژ بیزه، گایتانو دونیزتی، كامیل سن سان و موریس راول اجرا می شود.
علی رهبری مدیر هنری سابق اركسترهای سمفونیك شهرهای بروكسل، پراگ، زاگرب، مالاگا وتهران، قبل از این بین سال های ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۹، حدود ۱۴ سال بعنوان رهبر دائم میهمان اركستر سمفونیك استانبول، رهبری و مسؤلیت اجرای حدود ۲۰ كنسرت در سال را بر عهده داشته است.
در سال ۱۳۸۹ علی رهبری بنا بر تقاضای بنیاد هنری و فرهنگی شهر آنتالیا جهت ارتقای سطح هنری اركستر سمفونیك دولتی نوبنیاد آنتالیا بعنوان رهبر دائم میهمان عازم این شهر و مسئولیت هدایت این اركستر را عهده دار شد. كشور تركیه دارای ۲۲ اركستر سمفونیك دولتی است كه قدیمی ترین آنها اركسترهای استانبول، آنكارا و ازمیر هستند كه علی رهبری در این شهرها باز رهبری كرده است.
منبع:

1398/02/14
17:03:33
5.0 / 5
1361
تگهای خبر: آهنگ , ساز , كنسرت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو